Başkan Eser, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı Kutladı

01.07.2021 - Perşembe 21:30
Türkiye Değişim Partisi Bolu İl Başkanı Mithat Eser, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 95. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Başkan Eser mesajında: “Bugün, bir milletin esaret altına alınmak istenmesine karşın, insanlık tarihi boyunca pek az bulunan ve bir milletin kaderini değiştirebilecek dahi bir lider sayesinde başarılan, Kurtuluş Savaşı’nda elde edilen egemenlik ve bağımsızlığın sadece yaşanılan topraklarla sınırlı olmayıp bağlantılı olduğu denizlerde de ilanının 95. yıl dönümü. Türk milleti olarak; egemen, özgür ve bağımsız bir şekilde vatan topraklarımıza nasıl hükmedebiliyorsak, denizlerimizi de vatan toprağı sayıp aynı şekilde hükmedebilme imkânını 1 Temmuz 1926’da kabul edilen kabotaj kanununa borçluyuz.
Bu duygu ve düşüncelerle, hayatını denizlerde kaybeden deniz şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyorum. Denizcilik ve Kabotaj Bayramı vesilesi ile denizcilik sektörünün gelişiminde emeği geçenlere ve tüm denizcilerimize içten selamlarımı iletiyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

YORUM YAZ