CHP'li Karalar'ın AKP ile yolsuzluk ittifakı

05.07.2021 - Pazartesi 17:11

Adana B.B Başkanı Zeydan Karalar'ın, geçmiş dönemde Seyhan Belediyesinde görev yaparken, Büyükşehire aday olacağı herkes tarafından biliniyordu. Bundan dolayı Zeydan Karalar, seçim çalışmalarına Ak parti ile beraber yolsuzluk ile başladı. Ortada Seyhan Belediyesi'nin sahibi olduğu bir arsa var. Sayın Karalar, Arsayı kat karşılığı müteahhite verseydi eğer Belediyenin kasasına minimum 45 milyon lira para girerdi. Fakat Karalar, bunu tercih etmeyip, arsayı 8 milyona sattı. Eğer bu olayın altında üstünde bir şey yok ise ve Karalar 45 milyon değerinde ki arsayı 8 milyona sattı ise vallahi, Büyükşehir'i batırır bunlar. Ama biz, bu olayın altını da üstünü de biliyoruz.

Halkımız adına Sayın Karalar'a soruyoruz,

45 Milyon değerinde ki arsayı hangi Ak Parti il başkanının aracı olduğu şirkete 8 milyona sattın?

Arsayı satın alan firmanın ortağı hangi Ak partili meclis üyesiydi?

Sayın Zeydan Karalar'ın Ak Parti'ye açtığı bu rantın sebebini de biliyoruz. Karalar görev yaptığı Seyhan Belediyesin'de, AK partinin Adayı Fikret Yeni'yi desteklecekti. Bunun karşılığında ise AK partinin Büyükşehir'de kendisini desteklemesini istiyordu. Zeydan Karalar ve Fikret Yeni'nin yaptığı ittifaka göre Zeydan Karalar, Akif Akay'ın seçimi kaybetmesi için çalışacaktı. Fikret Yeni ise Parti'sinin Büyükşehir adayı olan Hüseyin Sözlü'nün seçimi kaybetmesi için çalışacaktı. Dost satan ve dava arkadaşlarını yarı yolda bırakılarak kurulan, Yeni ve Karalar ittifakına, Akif Akay Seyhan'ı kazanarak bu yüzkızartıcı ittifaka büyük bir darbe vurdu. 45 Milyon değerinde ki arsa, Zeydan Karalar'ın AK partili rantcılara hediyesi oldu. Fakat Seyhan'da seçim kaybeden Ak parti, Büyükşehir'de de bu ittifakı devam ettirip, bunun gibi ne arsaları yolsuzlukla almıştır. Bunu da kamoyunun düşüncesine bırakıyoruz.

Bu arada, Türkmenbaşı Bulvarı üzerindeki arsa talanıyla ilgili, İç İşleri Bakanı'nın soruşturma izni verdiği dosyayı Cumhuriyet Savcılığı'nda araya Ak Partili büyüklerini koyup, takipsizlik kararı alma peşindesin. Ama bu çabalar nafile Sayın Karalar.

YORUM YAZ