Fabrikalar Neden Robotik Etiketlemeyi Tercih Etmeli?

26.02.2021 - Cuma 13:00

Endüstri 4.0’─▒n bir sonucu olarak otonom ve robot sistemleri gün geçtikçe yayg─▒nla┼čmakta. Bunun sonucu olarak otomotivden beyaz e┼čyaya, g─▒dadan ki┼čisel bak─▒m ürünlerine birçok sektör neden robotlu etiketleme sistemlerini tercih etmeli?

Robotlu etiketlemenin sa─člad─▒─č─▒ avantajlar─▒n ba┼č─▒nda hiç ku┼čkusuz h─▒zl─▒ ve kesintisiz üretime imkan tan─▒mas─▒ geliyor. Robotik etiketlemenin yürüyen bant üzerinde ürünün yava┼člamas─▒na gerek kalmadan yüksek h─▒zlarda etiketlerin ta┼č─▒narak, etiketlemeye imkan tan─▒mas─▒ verimlili─či art─▒ran unsurlar aras─▒nda yer al─▒yor.

Fabrikalar─▒n robotik etiketlemede kar┼č─▒s─▒na ç─▒kan bir di─čer avantaj ise kalite standard─▒. Etiketleme sisteminin otomatize hale getirilmesi ve ucuna entegre edilen vakum padleriyle ürün üzerinde her seferinde tam istenen noktalara etiketleme i┼čleminin yap─▒lmas─▒yla olas─▒ riskler ortadan kald─▒r─▒l─▒yor.

ROBOT─░K ET─░KETLEME SARF MALZEME TASARRUFU SUNMASIYLA FABR─░KALARIN DOSTU

Sektörün özelinde ihtiyaca uygun etiketleme otomasyonlar─▒n─▒n sunulmas─▒ ürünler üzerinde farkl─▒ yüzeylerin farkl─▒ noktalar─▒na etiketleme yap─▒labilmesini sa─čl─▒yor. Öte yandan robotik etiketleme sarf malzeme tasarrufu sunmas─▒yla da fabrikalar─▒n dostu. Ribon tasarruflu yaz-yap─▒┼čt─▒r modülüyle sarf malzeme tasarrufu sa─članarak giderleri azaltmak mümkün oluyor.

Etiketleme projeleri ile uzmanl─▒─č─▒n─▒ kan─▒tlam─▒┼č Almanya merkezli NOVEXX SOLUTIONS mü┼čterilerinin ihtiyac─▒na özel geli┼čtirdi─či etiketleme projeleriyle hem nihai kullan─▒c─▒lara yönelik ürün ve çözümler sunmakta hem de entegratör firmalara aplikatör parçalar─▒ ile destek vermektedir.

H─▒zl─▒ ve benzersiz Ribon tasarruflu Yaz-Yap─▒┼čt─▒r modülü ve h─▒zl─▒ entegrasyon sa─člayan geli┼čmi┼č I/O özellikli farkl─▒ yaz─▒c─▒ emülasyonu gibi özellikleriyle öne ç─▒kan sistem kurulumlar─▒ NOVEXX SOLUTIONS tecrübesi ile 10 gün gibi bir sürede projelendirilip, demo kurulumlar─▒ ve e─čitimleri verilerek, sistem çal─▒┼č─▒r vaziyette üretim hatt─▒na sunulmaktad─▒r.

 

Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajans─▒