Soft Analog’un beş parçadan oluşan “Arasında Dünyanın” adlı EP’sinin yeni parçaları tüm dijital müzik platformlarında yayınlandı.

02.07.2021 - Cuma 11:00

Parçalarında, modern dünyadan ve bu düzenin içindeki insandan, modern hayatın yarattığı duygulardan, farkındalıklardan bahseden Soft Analog, geçtiğimiz aylarda çıkardığı Kaçardım ve Mesafeler’in ardından yeni üç şarkısını daha sevenleriyle buluşturdu. Dinleyicilerinin alışık olduğu tarzlarını devam ettiren ikilinin Morrie Records etiketiyle çıkan Arasında Dünyanın EP’sindeki devam parçaları olan Bir Çırpıntı VarKim Gösterir Bana Nasıl Olunmalı? ve Yolculuk da özgür tınıları ve güçlü sözleriyle dikkat çekiyor.

 

EP’deki yeni parçalarda eski synthler ile yumuşak ve chill havayı bozmadan sürdüren Soft Analog, şehir hayatına bireysel bir perspektiften bakarken aynı zamanda toplumsal bir eleştiri de yapmayı ihmal etmiyor. Yarattıkları zıtlık duygusuyla Bir Çırpıntı VarKim Gösterir Bana Nasıl Olunmalı? ve Yolculuk parçalarının dinamik enerjisini koruyan grup, müzikseverlere melankolik havayı da solutmayı başarıyor. 

 

EP’deki Üç Yeni Parçanın Klibi Yakında YouTube’da

Morrie Records etiketiyle yayınlanan Arasında Dünyanın EP’sinde yer alan üç yeni parçanın klibi de yakın zamanda YouTube’da müzikseverlerle buluşacak. Soft Analog’un kısa süre önce yayınladığı Mesafeler ve Kaçardım’ın kliplerinin ardından yeni yayınlanacak üç parçanın klibi ile hikâye tamamlanacak. İkilinin yeni EP’sinde yer alan tüm parçaların kliplerinin yönetmenliğini ise Selçuk Demirci yaptı. Kliplerde, kamera karşısında performans sanatçıları Umut Sevgül ve Özgür Kavurmacıoğlu  yer alıyor. Bunun yanında grup üyeleri Ömer Çelik ve İdil Tavşanlı tarafından kaydedilen görüntülerden de EP’yi hazırlama süreçlerini anlatan bir belgesel hazırlandı. Morrie Records yapımcılığında kurgusu tamamlanan belgesel dijital platformlarda izleyiciyle buluşacak.

Soft Analog’un Morrie Records etiketiyle 2 Temmuz’da yayınlanan üç parçası Bir Çırpıntı VarKim Gösterir Bana Nasıl Olunmalı? ve Yolculuk’un sözleri, EP’nin daha önce yayınlanan iki parçası Mesafeler ve Kaçardım’da da olduğu gibi; grup üyeleri İdil Tavşanlı ve Ömer Çelik tarafından yazıldı. Parçaların mastering’inde ise Başar Yurtçu’nun imzası bulunuyor.

Soft Analog’un Arasında Dünyanın EP’sinde yer alan Bir Çırpıntı VarKaçardımKim Gösterir Bana Nasıl Olunmalı?, Mesafeler ve Yolculuk tüm dijital müzik platformlarından dinlenebilir.

 

“BİR ÇIRPINTI VAR” ŞARKI SÖZLERİ

Yukarı daha da yukarı yükselenler, gökleri delenler.

Bu şehirde her taraf telaşe

Çarparak omuza çarparak ilerler, etraftaki sokaklar.

Bu şehirde devam eder hengâme

 

Bir çırpıntı var,

İçimde rahatsız.

Düşünmeden dursam,

Yarına kadar.

Bir çırpıntı var,

İçimde rahatsız.

Düşünmeden dursam,

Yarına kadar.

 

Günden güne yaklaşıyoruz üst üste,

Bu duvarlar bizi korur ne zamanlar?

Uzaktan izler bizi, diğerleri

Düşünmez kimse her gün neden uyanır,

Bıkkın bir endişeyle

Bu şehirde devam eder telaşe

 

Bir çırpıntı var,

İçimde rahatsız.

Düşünmeden dursam,

Yarına kadar.

Bir çırpıntı var,

İçimde rahatsız.

Düşünmeden dursam,

Yarına kadar.

 

"BİR ÇIRPINTI VAR” KÜNYE

Written By: İdil Tavşanlı, Ömer Çelik

Vocals: İdil Tavşanlı, Ömer Çelik

Bass Guitar: Ömer Çelik

Keys: Ömer Çelik

Electro Guitar: Ege Çakır

Producer: Ömer Çelik

Mix: Ömer Çelik, Başar Yurtçu

Mastering: Başar Yurtçu

Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

YORUM YAZ